Diaper League 2.0

Manowar

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: Manowar »

[quote author=pawelek link=topic=51.msg412#msg412 date=1506452134]
Rozumiem, że meczyk na jutro ja wybieram?
[/quote]

Tak jest.
Manowar

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: Manowar »

44 minuta i 2:0 dla Besiktasu. Do przerwy wynik się nie zmienił, a to oznacza że wszyscy mamy jeszcze szanse aby zgarnąć komplet punktów (pierwszy raz w tej edycji).
Manowar

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: Manowar »

Brawo dla Morfeusza! Zgarnął całą pulę. Besiktas wygrywa 2:0, do czego zapewne przyczyniła się awaria światła i blisko 10-minutowa przerwa.
pawelek
Posty: 652
Rejestracja: 21 września 2017, 18:00 - czw

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: pawelek »

Morfeusz, gratuluję,  świetna robota! ☺

Teraz tak, proponuję małą modyfikację zabawy aby zyskała na atrakcyjności.
Oprócz meczu i jego wyniku będziemy mogli dobrowolnie odpowiedzieć na dodatkowe pytanie związane z tym meczem.
Ten z nas, który wytypuje mecz, zada dodatkowe pytanie odnośnie przebiegu meczu - np. Ile sędzia wyjmie kartek itp.
Za trafną odpowiedź otrzymamy 3 punkty ale za złą minus 1 punkt.
Oczywiście od nas zależy czy ryzykujemy i odpowiadamy czy nie bierzemy bonusowego pytania i typujemy sam wynik.
Zgoda? :)

Mecz na środę nie może być inny. Spotkanie w Parku Książąt.

Paryż, 27 września, godzina 20:45

[size=18pt]PSG - BAYERN MONACHIUM[/size]

pytanie bonus: Czy Robert Lewandowski strzeli bramkę?

Mój typ 2-2.
Odpowiedź: TAK
Manowar

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: Manowar »

Bayern bez Neuera, Alcantary i prawdopodobnie Alaby contra PSG z Neymarem i Cavanim. To dobrze nie wróży. Bayern wróci do Monachium bez punktu.

Mój typ: 3:1 (bramki dla Bayernu nie zdobędzie Lewy).

Pomysł z bonusami jest ok, ale proponuję +1 i -1. Morfeusz, jak myślisz?
Morfeusz
Posty: 87
Rejestracja: 25 września 2017, 13:44 - pn

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: Morfeusz »

Dziękuję bardzo ;) Pomysł z dodatkowym pytaniem jest dobry, ale nie może być ono warte więcej niż samo wytypowanie wyniku, więc +1/-1 brzmi rozsądnie.

Paris Saint-Germain - Bayern Monachium
Typ: 4:3
Pytanie dodatkowe: Tak, strzeli.
Nie jestem przekonany do formacji obronnej żadnej z drużyn i myślę, że trochę tych bramek jutro padnie. Może nawet siedem :D
pawelek
Posty: 652
Rejestracja: 21 września 2017, 18:00 - czw

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: pawelek »

Całkiem możliwe, że Bayern straci punkty, chociaż mam nadzieję,  że nasz snajper zmrozi Paryż. Ale by było pięknie jakby pokazał wszystko co najlepsze.
Oby!

Panowie, pozwólcie,  że się nie zgodzę co do punktacji odnośnie dodatkowego pytania.
Jeden punkt na plus to zdecydowanie za mało, chodzi o to, żeby ryzyko opłacało się na maksa,  powinno być nawet pięć punktów za dobrą odpowiedź tylko po to, żeby kusiło zaryzykować.
I pytanie też musi być w miarę trudne, typu "czy padnie gol między 1 a 10 minutą" i tym podobne.
Jeżeli za poprawną odpowiedź ma być jeden punkt to po co mam w ogóle ryzykować i odpowiadać, skoro zawsze jest większe prawdopodobieństwo wtopy?

Specjalnie chciałem trzy punkty, żeby ryzyko było coś warte, w przeciwnym razie po co ryzykować stratę punktu? Dla jednego? No sami pomyślcie :)
Manowar

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: Manowar »

Przestaje mi się to podobać. Bo jeśli w jednym meczu można zanotować 7-punktową stratę to gra przrstaje mieć sens. Ja bym jednak nie kombinował. Z tym że jeśli większość opowie się za to ja się nie sprzeciwię.

Mecz na jutro wybieram ja (już wybrałem) i będzie z bonusem. Ale panowie - przemyślcie to jeszcze.
pawelek
Posty: 652
Rejestracja: 21 września 2017, 18:00 - czw

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: pawelek »

[quote author=Manowar link=topic=51.msg500#msg500 date=1506533527]
Przestaje mi się to podobać. Bo jeśli w jednym meczu można zanotować 7-punktową stratę to gra przrstaje mieć sens.
[/quote]
Manowar,  co Ty piszesz? 😀 Jaką 7-punktową stratę?! Ty nie rozumiesz o czym piszę.
Stracić możesz najwyżej 1 punkt, jeśli źle odpowiesz na pytanie bonusowe.
Ale zyskać możesz aż 6 punktów jeśli poprawnie wytypujesz wynik i poprawnie odpowiesz. (Zakładając 3 punkty za prawidłową odpowiedź) Możesz też wytypować tylko zwycięzcę ale źle odpowiedzieć i wyjdziesz na zero.
To czy chcesz odpowiadać na pytanie bonusowe jest kwestią otwartą, nikt Cię nie zmusza, chodzi o to, że 3 punkty za dobrą odpowiedź kuszą a tylko 1 punkt, który proponujesz nie ma w sobie żadnego sensu ryzyka.

Zrobicie jak chcecie, każda decyzję przyjmę, przecież to była tylko propozycja aby uatrakcyjnić naszą zabawę ☺
A co do meczu - 2-0 do przerwy jest nieporozumieniem,  Bayern gra a PSG strzela. Ale prawda jest taka, że Monachijczycy grają schematycznie i przewidywanie a tak mecz trudno wygrać. Zwłaszcza z takimi graczami jakimi ma PSG. Szkoda...
Morfeusz
Posty: 87
Rejestracja: 25 września 2017, 13:44 - pn

Odp: Diaper League 2.0

Post autor: Morfeusz »

Popatrz na to pawelek z innej strony. Jak sama nazwa mówi, to tylko pytanie bonusowe i stanowi dodatek do głównej stawki, czyli typowania wyniku. Nie do końca rozsądne byłoby to, że w głównym typie można by pomylić się o kilometry, a trafić coś pobocznego i ugrać 6 :P

Manowar był najbliżej, Lewandowski trochę więcej szczęścia przy ostatnim wolnym i trafiłby dokładny wynik. Bayern trochę mnie zawiódł, bo liczyłem na kilka bramek z obydwu stron. Może w grudniu wzrośnie trochę forma Bawarczyków, inaczej szykuje się kolejny jednostronny pojedynek.
ODPOWIEDZ