Jak tam święta?

Awatar użytkownika
old_szmugglarz
Posty: 265
Rejestracja: 29 sierpnia 2016, 20:11 - pn
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Jak tam święta?

Post autor: old_szmugglarz »

Jak u Was minęły święta, bo mi szybko.
W tym roku jak nigdy zaliczyłem dwie wigilie, jedną u swojej rodziny, drugą u rodziny dziewczyny, z racji tego, że u mnie nietypowo postanowiono zrobić ją w sobotę.
Z prezentów dostałem zestaw kosmetyków - czyżby delikatna sugestia, że śmierdzę?
A jak u Was? Dostaliście jakieś ciekawe bądź nietypowe prezenty?
pawelek
Posty: 652
Rejestracja: 21 września 2017, 18:00 - czw

Odp: Jak tam święta?

Post autor: pawelek »

U nas w domu święta wyglądają tak, że ja ich nie obchodzę bo mam swój pogląd na temat wszelkiego rodzaju bogów i bożków. Od wielu lat nie dzielę się opłatkiem. Jestem wolnym człowiekiem i nikt nie będzie manipulował moimi poglądami. Nawet choinki nie mamy przez ostatnie lata. Ale to tak nawiasem. Moja żona i dzieci też mają moim zdaniem nieco mniej konserwatywne poglądy od typowych katolików ale... tradycja rzecz święta. Na brak drzewka się zgodzili ale wigilia i opłatek jeszcze im zostały we krwi. Tak więc wigilia rodzinnie, pierwszy dzień również w odwiedzinach a dzisiaj już w domowych pieleszach ( nie mylić z pieluszkami ;)  )
Wydałem na jedzenie full pieniędzy ale nie wiem po co, chyba tylko po to, żeby żona i dzieci się cieszyły,  że zamiast szynki jest szynka a oprócz wszelkich sałatek i garmażerek są sałatki i garmażerka, słowem bez sensu bo to już nie te czasy gdy byłem dzieciakiem i pomarańcze albo dobre czekolady stanowiły wartość niesłychaną.
Prezentów też było sporo, a ja dostałem pół litra dobrego alkoholu, sporo ciuchów, wiele książek bo uwielbiam czytać. Niestety z ubolewaniem muszę napisać,  że nie dostałem ani jednej grzechotki, smoczka czy paczki pieluszek. Nie znalazłem też żadnych klocków ani pluszowych misiów. Widocznie nie byłem zbyt grzeczny 😀
mirus90
Posty: 311
Rejestracja: 22 września 2017, 13:22 - pt

Odp: Jak tam święta?

Post autor: mirus90 »

W sumie całkiem mokro ;]

W noc wigilijną się posikałem do łóżka...  :-[ A w kolejną byłem u kumpla na browarkach i wracając zlałem się w spodnie. ;]

Poza tym tradycyjnie.

Ech a miał być już sezon na sikanie 2017 zakończony :P
Manowar

Odp: Jak tam święta?

Post autor: Manowar »

U mnie normalka. Choinka tak, prezenty tak, kolacja wigilijna tradycyjna.
Z tym jedzeniem to bez przesady. Nie więcej niż normalnie tyle że inne. No i jak mówi stare przysłowie pszczół: święta, święta i po świętach...


Ostatnio przesunięty w górę 24 września 2021, 17:20 - pt przez: Anonymous.
ODPOWIEDZ