Prawda czy fałsz

Pieluszkowe gry i zabawy
Manowar

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: Manowar »

2 x prawda.
pawelek
Posty: 652
Rejestracja: 21 września 2017, 18:00 - czw

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: pawelek »

Mano zgadł.
Teraz on zadaje.
Manowar

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: Manowar »

Nie wiem czy warto skoro chcesz nas opuścić na jakiś czas. Mam nadzieję że to tylko zamiar bez realizacji :P

Pytania:

1. Przez jakiś czas praktykowałem buddyzm
2. W tym roku nie miałem jeszcze mokrych majtek.
Maya
Posty: 69
Rejestracja: 23 października 2016, 09:31 - ndz

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: Maya »

1. Fałsz
2. Prawda
mirus90
Posty: 311
Rejestracja: 22 września 2017, 13:22 - pt

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: mirus90 »

...
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2021, 00:21 - śr przez mirus90, łącznie zmieniany 1 raz.
kamilka
Posty: 227
Rejestracja: 27 września 2017, 14:10 - śr

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: kamilka »

A co to jest budyzm?
Chyba kłamstwo i kłamstwo  :)
Manowar

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: Manowar »

I proszę. Kamilka mnie rozszyfrowała. Oba zdania to fałsz. Nigdy nie byłem buddystą. A drugie... no cóż... sami rozumiecie...
pawelek
Posty: 652
Rejestracja: 21 września 2017, 18:00 - czw

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: pawelek »

Kamilko, jak ktoś praktykuje "budyzm" to oznacza, że jest na diecie składającej się z samego budyniu, najczęściej czekoladowego a czasami waniliowego  😀
Maya
Posty: 69
Rejestracja: 23 października 2016, 09:31 - ndz

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: Maya »

Kamilko, Buddyzm jest takim poglądem filozoficznym, mówiącym o rozwoju duchowym człowieka poprzez samo zrozumienie oraz medytację ( rozważanie ) o otaczającym nas świecie.
Buddyści wcale nie mają diety składającej się z samego budyniu jak to mówi pawełek, choć wiem że żartuje, Buddyści są przeważnie wegetarianami ( nie jedzą mięsa ), jako sprzeciw wobec agresji i mordowaniu zwierząt. Buddyści wierzą w reinkarnację, czyli w to że gdy człowiek umiera odradza się pod inną postacią ( na przykład zwierzęcia  ) stąd wegetarianizm.
Nie ma jednak naukowego wytłumaczenia na reinkarnację ( nie ma wyjaśnienia naukowego ), które by zgadzała się z poglądem Buddystów więc sprawa reinkarnacji pozostaje nieco w sferze wiary i tak jak ktoś wierzy w istnienie Boga, będąc chrześcijaninem, tak Buddyści wierzą w reinkarnację.

Ktoś mógłby zapytać  ,,ale po co się w nieskończoność odradzać jako zwierzę ?"
I chodzi tu o pojęcie sansara - termin dosłownie oznacza nieustanne wędrowanie, czyli kołowrót narodzin i śmierci, cykl reinkarnacji, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie żywe istoty celem którego jest dogłębne zrozumienie i poznanie siebie w każdym możliwym aspekcie. Gdy osoba już tego dokona wedle wierzeń dostąpi Oświecenia - stanu w którym osoba tak głęboko rozumie i odczuwa otaczający ją świat iż staje się ich częścią, rozumie i staje się  Oświecony w rozumieniu duszy i wszechświata.

Jest kilka dróg Buddyzmu i tak jak w Chrześcijaństwie są to różne odgałęzienia tej samej drogi wyznaniowej z niewielkimi zmianami. Do najpopularniejszych Dróg Buddyjskich należą:
- Wielka ścieżka
- Diamentowa Droga
- ścieżka Oświecenia
- Ośmioraka ścieżka
Tu proponuję poczytać na temat każdej i zapoznać się z każdą z nich jako że tak jak w przypadku każdej drogi duchowej, jest to różne podejście uzupełniające trzon wierzeniowy o poszczególne wartości. Jeśli Kamilko, będziesz chciała to opowiem Ci nieco więcej o Buddyźmie, jest bowiem bardzo ciekawy film o tym...
mirus90
Posty: 311
Rejestracja: 22 września 2017, 13:22 - pt

Odp: Prawda czy fałsz

Post autor: mirus90 »

...
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2021, 00:22 - śr przez mirus90, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ