Małe Abecadło

Pieluszkowe gry i zabawy
Maya
Posty: 69
Rejestracja: 23 października 2016, 09:31 - ndz

Małe Abecadło

Post autor: Maya »

Zabawa którą Wam dziś zaproponuje nie jest może związana bezpośrednio z ABDL ale opiewa w pewnym stopniu o temat naszych wspomnień...
Zasady
1. Nie wracamy do poprzednich pytań.
2. Po zakończeniu pierwszej rundy zaczynamy drugą ale z tą różnicą że jedziemy od początku. Kategorie na rundy: 
- Wspomnienia (Runda 1)
- Marzenia (Runda 2)
- Obawy ( Runda 3 )

3. Zabawa polega Np.
Runda 1 - Wspomnienia
A -Akwarium (jako dziecko miałam rybki i poprawiały mi humor gdy byłam smutna )
Kolejna osoba ma literkę B, kolejna osoba ma literkę C.
Gdy skończy się alfabet, osoba której będzie kolej musi napisać następną kategorię i zaczynamy od nowa alfabet.

To może ja zacznę ...
Runda 1 - Wspomnienia
A - Akwarele ( Gdy byłam dzieckiem a nawet nastolatką to Babcia zmuszała mnie do malowania farbami Akwarelowymi )

Kto następny ?
Kto się zajmie literką B?

Rick
Posty: 38
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, 20:52 - czw

Odp: Małe Abecadło

Post autor: Rick »

B - Brokuły (jako dziecko byłem zmuszony do zjadania tego zielonego paskudztwa do dziś mam do nich urazę oraz do jeszcze dwóch warzyw)
Manowar

Odp: Małe Abecadło

Post autor: Manowar »

C - Coctail Bar. Nieistniejący już lokal w moim mieście. Oferowali najlepsze lody, torty i koktaile. Wszystko naturalne. Idealne miejsce na randki
Rick
Posty: 38
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, 20:52 - czw

Odp: Małe Abecadło

Post autor: Rick »

D - Długopisy (jako dziecko uwielbiałem obgryzać skuwki od popularnych niebieskich długopisów, chociaż do dzisiaj jeszcze tak robię :) )
Maya
Posty: 69
Rejestracja: 23 października 2016, 09:31 - ndz

Odp: Małe Abecadło

Post autor: Maya »

E - Elementarz - Pamiętam swój pierwszy Elementarz i pamiętam z jakim zapałem chciałam poznać tą tajemną sztukę czytania którą tak wedle mojego pojmowania szczycił się każdy dorosły. Dziś oczywiście sama jestem osobą dorosłą jednak co jakiś czas lubię wrócić do tych pełnych nostalgii czasów gdy wszystko było ciekawe i pełne przygody, a zarazem takie odległe, jakby niedo osiągnięcia z wiecznym wyjaśnieniem ,,jak będziesz duża to zrozumiesz" ...
Cudowne czasy, ciekawe czy kiedyś do mnie powrócą...
Manowar

Odp: Małe Abecadło

Post autor: Manowar »

F - flanela. Koszule z tego materiału były obiektem pożądania dla każdego szanującego się "metalowca" (bo ciężko było o dżinsy, nie mówiąc o skórze...).
Rick
Posty: 38
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, 20:52 - czw

Odp: Małe Abecadło

Post autor: Rick »

(Wybacz zagapiłem się :) )
G - Guma (W dzieciństwie często kupowałem gumy tzw. "kulki" po których często miało się ból szczęki lecz za koszt 10 groszy było zawsze warto)
Manowar

Odp: Małe Abecadło

Post autor: Manowar »

H - Hegemon. Postać z jednego z moich ulubionych komiksów (Kajko i Kokosz).
Maya
Posty: 69
Rejestracja: 23 października 2016, 09:31 - ndz

Odp: Małe Abecadło

Post autor: Maya »

I - Igielnik.  Od dzieciństwa byłam zafascynowana procesem szycia, zwłaszcza gdy mama naszywała mi na sukienki czy koszulki naszywki z wizerunkami Myszki Micky czy wzorów kwiatów. Zawsze zastanawiałam się w jaki magiczny sposób to naszywka którą najpierw trzymam w ręce i mogę ją obracać w niemalże każdą stronę po chwili staje się na stałe przytwierdzona do jakiejś koszulki czy sukienki. Jakiejż to magii używa mama że najpierw coś jest mojej dłoni i jest elastyczne by za chwilę stać się jednym z daną rzeczą...
Co prawda dziś znam już podstawy tej magii zwanej w prastarym narzeczu naszych przodków szyciem, ale nadal wierzę że igielnik jest czymś magicznym gdzie zwykłe zasady fizyki nie działają... 
Rick
Posty: 38
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, 20:52 - czw

Odp: Małe Abecadło

Post autor: Rick »

J - Jedyneczka. Jako dziecko często oglądałem ten program który prowadziła wesoła niebieska, pluszowa "Jedyneczka"
ODPOWIEDZ